en | de | pl | sv | nl
Szukaj

22.01.2020

Ogród zimowy, czyli sposób na codzienny relaks, również w chłodniejsze dni.

W dzisiejszych czasach, w dobie rozwoju cyfryzacji czy też nieustannego biegu za karierą, pieniędzmi czy innymi celami, stres jest nieodłączną częścią życia, a wręcz codziennością wielu osób. Niestety, nie jest on naszym sprzymierzeńcem – wręcz przeciwnie, długotrwałe napięcie ma ogromny, negatywny wpływ na nasz organizm, a co za tym idzie na jakość naszego życia.

Jak rozładować napięcie i zminimalizować stres?

Na szczęście, coraz więcej osób staje się świadomych zagrożeń, jakie niesie ze sobą życie w nieustannym pędzie oraz stresie. Sposobów na odstresowanie się jest wiele – niektórzy decydują się na uprawianie sportu, podróże czy też na relaks podczas spotkań ze znajomymi. Warto jednak zwrócić także uwagę na otoczenie, w którym żyjemy, a mówiąc wprost, na nasz dom. To właśnie w domu spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu, warto więc zadbać, aby znalazło się w nim miejsce, które pozwoli nam ukoić nerwy po całym, nierzadko ciężkim, dniu. Jak to zrobić?

Zimowy ogród

Kto z nas nie lubi wypić filiżanki kawy czy herbaty we własnym ogrodzie? Jednak ta przyjemność kończy się wraz z nadejściem chłodniejszych dni. Nie musi jednak tak być. Odpowiednie zagospodarowanie powierzchni ogrodu pozwoli nam stworzyć w nim swój własny azyl, dostępny o każdej porze dnia, a co ważniejsze, także i roku.

Całoroczny kontakt z naturą w Twoim domu

Wiadomo, że nic tak nie koi po długim dniu, jak kontakt z naturą. W naszej szerokości geograficznej nie ma niestety możliwości delektowania się pięknem roślinności przez cały rok, gdyż jest ona sezonowa. Jak wiadomo, pod koniec jesieni, gdy drzewa stracą wszystkie liście, krajobraz staje się szary, a przy odrobinie szczęścia, biały od śniegu. Słońce jest mniej intensywne, a dni krótsze, co sprzyja jesienno zimowej chandrze, o której ostatnio tak wiele się mówi, i która tak wiele osób odczuło przynajmniej raz.

My znamy jednak sposób na to, by zaprosić zieleń do środka i móc cieszyć się naturą przez cały rok. Taką możliwość daje właśnie wcześniej wspomniany ogród zimowy. W tym momencie, zazwyczaj większości osób przychodzi na myśl oranżeria, z ciepłym, wręcz tropikalnym klimatem oraz bujną roślinnością – my oferujemy jednak o wiele lepszą alternatywę, możliwą do stworzenia w Twoim domu, w dodatku, porównując do wspomnianej oranżerii, stosunkowo niewielkim kosztem.

Dlaczego akurat ogród zimowy?

Zalet jest wiele, począwszy od poprawy samopoczucia, poprzez dobroczynny wpływ natury na nasze zdrowie, a kończąc na radości, którą daje pielęgnacja własnej roślinności. Ale po kolei:

  • ogród zimowy jest znacznie tańszy od oranżerii, która potrzebuje swojego źródła ciepła;
  • ogród jest dobudowany do budynku (nie jest osobnym „domem”), a co za tym idzie, zajmuje mało miejsca;
  • jego utrzymanie jest prawie o wiele tańsze, porównując do oranżerii;
  • pozwala uzyskać niesamowity widok, np. gdy oddzielają go od salonu jedynie przeszklone drzwi.
  • nie musimy chyba wspominać, jak podnosi wartość domu?
Korzyści z posiadania zimowego ogrodu

Spędzanie czasu w otoczeniu natury, jednocześnie będąc we własnym domu, to komfort najwyższej klasy. Bez znaczenia, czy spędzamy czas samotnie czy z rodziną lub znajomymi, ogród jest cudowną odskocznią od monotonii i szarości jesienno zimowego krajobrazu. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, aby ujrzeć taki oto obraz: Spokojny niedzielny poranek w ogrodzie zimowym, śniadanie przy wpadającym leniwie świetle, później lampka wina w towarzystwie dobrej książki… A w około cisza, zieleń i spokój… czy w takim miejscu trzeba czegoś więcej, by nabrać pozytywnej energii na cały dzień a nawet tydzień pracy? Z pewnością, ujrzeliście oczyma wyobraźni siebie w takiej scenerii, a zapewniamy Was, że ogród można zaaranżować w taki sposób, aby stał się pomieszczeniem jak z najpiękniejszej bajki.

Jak się do tego zabrać?

Ogród zimowy jest także pięknym „wykończeniem” budynku, nadaje mu niewątpliwie klasy i elegancji, nowoczesnego rysu bądź przytulności, zależnie od preferencji i architektury budynku. Jak więc zabrać się za stworzenie takiego ogrodu? Najlepiej zatrudnić profesjonalistów, z doświadczeniem w tego typu konstrukcjach. A co najważniejsze, należy zainwestować w najlepsze materiały oraz rozwiązania, aby ogród mógł służyć nam i cieszyć oczy latami. My polecamy izolowany termicznie system Aliver 2000+, który sprawdzi się w ogrodach zimowych, głównie jedno- i dwuspadowych oraz Terassendach do system zadaszeń bez izolacji termicznej, przystosowany do wypełnień z poliwęglanu komorowego, ale też szkła pojedynczego lub jednokomorowego. Jednym słowem, znajdziecie u nas wszystko, co potrzebne, aby Wasz wymarzony, bajkowy ogród zimowy stał się rzeczywistością. Waszą prywatną odskocznią od świata.

Zaciekawiliśmy Was? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty ogrodów zimowych!